פנסיון לכלבים

פנסיון לכלביםבתקופות שבהן אנשים המגדלים חיות מחמד, נאלצים להיעדר מביתם- כמו למשל בעת יציאה לחופשה- יש צורך במציאת פתרון מתאים לבעלי החיים שלהם, ובוודאי שלא להשאירם לבד בבית. כלבים שהם חיות נבונות במיוחד, הנקשרים במהרה לבעליהם- מתקשים להיפרד מהם ולו לכמה שעות. מסיבה זו חשוב למצוא את המקום הטוב ביותר שהכלב יוכל לגור בו במהלך תקופת הפרידה, כמו לדוגמה פנסיון ביתי המיועד לכלבים. פנסיון  לכלבים שכזה יכול להיות מקום אידיאלי שבו הכלב ישהה בתקופת ההיעדרות של בעליו, ובו יקבל את מיטב תנאי המחיה, המזון והטיפול- ממש כמו בבית.

מהו פנסיון לכלבים?

מחירים ושירותים שהכלב יקבל במהלך השהות

הכלב ייכנס למבנה שיהווה את מקום מגוריו ובו יינתנו לו מחסה, אוכל, טיפול רפואי במידה ויזדקק לכך, יציאה לחצר ובמקרים של פנסיונים יוקרתיים במיוחד- אפילו פינוקים כמו מזגן ב”חדרים”, מקלחות ותספורת. עלות השהייה בפנסיון היא פר יום, והיא משתנה כתלות בתנאים המוצעים לכלבים. מרבית הפנסיונים בישראל יאפשרו לינה של הכלב שתכלול מזון ותנאי מחייה נאותים, בעלות של כמה עשרות שקלים ביום, כאשר בחלקם תינתן האפשרות לשדרוגים. חלק מהשירותים המוצעים בתוספת תשלום יכולים להיות למשל הגשת מזון יוקרתי, הוצאה של הכלב לטיולים ואפילו הצבת בריכה במתחם שבו הכלב נמצא, על מנת שיוכל לצנן את גופו כאשר השהות היא בתקופת הקיץ החם.

דגשים לבחירת פנסיון לכלבים

בבואנו לבחור פנסיון שיתאים עד כמה שניתן לכלב שלנו, מומלץ לדעת שגם בתקציב נמוך יחסית- ניתן להשיג פנסיון לכלבים שיהיה איכותי ונעים, ומה שחשוב זה היחס של המטפלים במקום אל הכלבים השוהים שם. מסיבה זו כדאי לבקר פיזית בפנסיונים השונים ולבדוק באופן אישי את אותם המקומות, על מנת לבצע בחירה נבונה, שתאפשר לכלב שהייה נוחה ותייצר בעבורו חוויה חיובית. הכלב לא מסוגל להבין כי הפרידה מבעליו, שנכפתה עליו בהפתעה – הינה זמנית בלבד, ועל כן חשוב במיוחד שהיא לא תהיה טראומתית, ואת זה ניתן לעשות באמצעות השארתו במקום הבטוח והנעים ביותר עבורו. באופן כזה הכלב יסתגל במהרה בחזרה לחיי היום-יום לכשבעליו ישוב הביתה, ומבלי שיהיה צורך להתמודד עם משקעים והתנהגות בעייתית של הכלב. חשוב להכין מעין “רשימת דרישות” בטרם נבחר את הפנסיון בו ישהה הכלב, בהתאם להרגלים שלו, צרכים מיוחדים באם יש לו ודרישות ספציפיות לשירותים מבוקשים, שכדאי לבדוק מראש האם הפנסיון מציע אותם.

היעזרות בפנסיון לצורך תהליך אילוף

ניתן לבצע תהליכי אילוף לכלבים בתנאי פנסיון, כלומר להשאיר את הכלב בפנסיון על אף שהבעלים אינו מתכוון לעזוב את הבית – וזאת על מנת לאפשר למאלף לבצע את עבודתו בצורה המיטבית, מבלי שהכלב יושפע ממקום המגורים שלו במהלך האילוף. כאשר התהליך מתבצע על ידי אנשי מקצוע במקום כמו פנסיון ייעודי, שיש לו מערכת כללים ברורה וגבולות – הוא בעל סיכוי גבוה יותר להצליח.