ילדים וכלבים – שילוב מנצח

ילדים וכלביםאחד הדברים הטובים ביותר, שאפשר להעניק לילד זה כלב, הרי זהו חברו הטוב של האדם. כלב יכול ללמד את הילד שלכם, דברים רבים ששום בית ספר או שום חבר לא יכול ללמד אותו. מי שגדל עם כלב בבית, ידע לספר לכם, כמה זה עזר לו ואיך הוא למד דברים רבים שעזרו לו במהלך החיים. אם תתנו לילדכם כלב, הוא יודה לכם על כך, ובוודאי כשיגדל, ויהפוך הורה בעצמו, ידאג להביא כלב גם לילדיו.

ילד שגדל עם כלב, לומד מגיל צעיר מהי אחריות, כיצד מעניקים תשומת לב לחיה קטנה וחלשה ממנו, והוא יכול להעביר תחושות אלו ליחסים שלו עם בני אדם. כמובן שגם הכלב נהנה, כאשר יש בחברתו ילד, אשר מגדל אותו, משחק איתו ודואג לו. לא ייקח הרבה זמן, עד שהם יהפכו חברים טובים, ויהיה קשה להפריד ביניהם.

קחו למשל את כל העניין של מזון כלבים. ילד שגדל עם כלב, צריך ללמוד בזמן קצר, להיות אחראי ולדעת שיש חיה אשר תלויה בו, בכל הקשור למזון כלבים. הוא יילמד לדעת, מתי לתת לו מזון כלבים, באיזו כמות, ולשים לב, מתי הכלב מרגיש טוב ומתי לא, אז יצטרך לדעת לטפל בו, לא לתת לו יותר מדי מזון כלבים, ולהכין לו מזון שיתאים למצבו.

צמד חמד ילד וכלבונושא אחר, כאוב בכל בית, הם הסיבובים שיש לעשות עם הכלב למטה, כדי שיוכל לעשות את צרכיו.

אז נכון, לעיתים הילד יתקשה להתעורר בבוקר, להוריד את הכלב לסיבוב, או שהוא יישכח שעליו לעשות זאת בערב, ואז תאלצו לעשות זאת במקומו. אבל עם הזמן, הילד יבין, שהכלב צריך את הסיבובים האלו, וכאשר הוא לא יוצא, הוא עצוב, וקשה לו. לכן הוא יתעורר מוקדם, יוציא את הכלב, יחזור בצהריים מבית ספר לעשות זאת בשמחה, ושוב בערב יוציא אותו לסיבוב.

כפי שציינתי, לא ייקח הרבה זמן, עד שהילד יבין וילמד, שלא רק בחיית מחמד מדובר, אלא בחבר של ממש. הוא ילמד לטפל בו ויעשה זאת בשמחה. הוא יהיה אחראי על דאגה לבריאותו, הוא ישחק איתו, ידאג לתת לו אוכל לכלבים שהוא רעב, ואפילו ייתן לו לישון איתו במיטה. לאט לאט תגלו, שאי אפשר להפריד ביניהם.